انواع سررسید، سالنامه و تقویم رومیزی را می‌شناسید؟

انواع سررسید، سالنامه و تقویم رومیزی را می‌شناسید؟

ahmad mehranfar tarlan parvaneh shabnam gholikhani

انواع سررسید، سالنامه و تقویم رومیزی را می‌شناسید؟

انواع سررسید، سالنامه و تقویم رومیزی را می‌شناسید؟

مفهوم سررسید یا سالنامه چیست؟

شاید بتوان کمتر کسی را یافت که نسبت به تاریخ روزی که در آن قرار دارد، بی اهمیت باشد. در واقع این مفهوم که «امروز چندم از کدام ماه سال است» برای اغلب بزرگسالان حائز اهمیت است. زیرا زندگی همه‌ی ما به نحوی با این مفهوم مرتبط می‌شود. ما قرارهای کاری، قرار ملاقات‌ها، تاریخ مراسمات مهم، زمان پرداخت اقساط، تاریخ مسافرت‌ها و بسیاری دیگر از مسائل مهم زندگیمان را با توجه به تاریخ روز و ماهی که در آن قرار داریم، تنظیم می‌کنیم. به نحوی می‌توان گفت که زمان‌بندی امور جاری خود را، با توجه به تقویم رایج کشور انجام می‌دهیم. بنابراین دم دست بودن یک سررسید یا سالنامه و یا قرار داشتن یک تقویم رومیزی روی میز کار افراد، یکی از ملزوماتی است که می‌تواند تنظیم برنامه‌ی کاری و زمان‌بندی آن‌ها را برای ما سهولت بخشد. اما ابتدا ببینیم که تعریف این محصولات چیست و استفاده از آن‌ها چگونه کارها را آسان می‌کند؟

سالنامه یا سررسید به دفتری اطلاق می‌شود که افراد وقایع روزانه‌ی خود را در آن یادداشت می‌کنند. این دو مفهوم فقط در لغت با هم تفاوت دارند و در عمل هر دو یک کار یکسان را انجام می‌دهند. با این تفاوت جزئی که جلد سالنامه‌ها عموما چرمی است و همین امر جلوه‌ی آراسته‌ای به آن می‌بخشد. معمولا در برگه‌های ابتدایی و انتهایی این دفاتر تقویم کامل یک سال در یک صفحه چاپ می‌شود. برگه‌های میانی هر کدام به یک روز از سال تخصیص داده شده و برای نوشتن وقایع و امور آن روز خاص در نطر گرفته می‌شود. در بعضی از انواع سررسیدها یک برگه را به دو روز پنج شنبه و جمعه اختصاص می‌دهند. علت این کار این است که به طور کلی افراد روزهای آخر هفته را خالی از امور کاری در نظر گرفته و به تفریح مشغول می‌شوند. به طور کلی می‌توان سررسیدها را در دسته بندی زیر قرار داد: روزانه، دو روزه، هفتگی، ماهانه، دستیار و ... .

سررسید
سررسید

چه کسانی از سررسید استفاده می‌کنند؟

از توضیحات بالا این طور برمی‌آید که سررسید بیشتر به کار افراد پرمشغله می‌آید. افرادی که برنامه‌ی کاری روزانه‌ی شلوغی دارند و در صورت یادداشت نکردن آن‌ها، ممکن است انجام بعضی از امور را فراموش کنند یا از قلم بیندازند. از مزیت‌های سررسیدها این است که در کنار تاریخ هر روز، وقایع مهم آن روز را نیز چاپ می‌کنند و این خود باعث صرفه جویی در زمان می‌شود. همین امر سبب شده است که ما روی میز اکثر مدیران و کارمندان، شاهد وجود یک سررسید باشیم. با در نظر گرفتن همه‌ی این شرایط و مزیت‌ها، می‌بینیم که این محصولات به یک هدیه‌ی مناسبتی بسیار عالی و رایج تبدیل شده‌اند. به ویژه این‌که زمان تعویض هرساله‌ی سررسید مصادف با نوروز است. بنابراین بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها با چاپ و اهدای سررسید تبلیغاتی در این ایام از سال، به انجام تبلیغات محصولات و خدمات خود می‌پردازند.

محصولات با کیفیت به همه‌ی مکان‌ها راه می‌یابند

می‌توان سفارش سررسید را در انواع طرح‌ها، اندازه‌ها و جنس‌های گوناگون ثبت کرد. به عنوان مثال یک شرکت می‌تواند برای تبلیغات سال آتی خود، انواع سررسید 1402 را در طرح‌های مختلفی به چاپ برساند و آن‌ها را برای مشتریان هدف خود به عنوان هدیه‌ی سال نو ارسال کند. به کار بردن این روش که منجر به استفاده‌ی روزانه از محصول و در نتیجه برخورد متداوم با نام و محصولات شرکت می‌شود، یک راهکار بسیار سنجیده برای جلب توجه مشتریان و معرفی و یادآوری مداوم هر روزه‌ی خدمات و محصولات آن شرکت به مشتریان باشد. صاحبان شرکت‌ها می‌توانند خرید سررسید را در اقسام گوناگون دسته بندی کنند. مثلا می‌توانند برای مشتریان خاص خود بدون در نظر گرفتن قیمت سررسید، انواع چرمی و نفیس آن را تهیه کنند.

همان طور که اشاره کردیم سررسیدها را می‌توان با توجه به فاکتورهای متفاوتی تقسیم بندی کرد. علاوه بر نحوه‌ی چاپ روزها در سررسید، در یک تقسیم بندی دیگر و با توجه به اندازه بدین شرح هستند: وزیری، رقعی، رحلی، جیبی، پالتویی، خشتی و غیره. همچنین جنس جلد آن‌ها نیز انواع مختلفی دارد که عبارتند از: سلفون، چرمی، ترمو، ارگانایزر، گالینگور و غیره. همان طور که پیش‌تر گفتیم می‌توان از سررسیدهای گران قیمتی با جلد ارگانایزر برای هدیه به مشتریان ویژه استفاده کرد و از انواع ارزان‌تر این محصول مثلا با جنس جلد سلفونی در تعداد بالا تبلیغات مفید و گسترده نیز انجام داد. البته شایان ذکر است که تولید سالنامه و یا تقویم رومیزی تنها به منظور هدیه و یا انجام تبلیغ صورت نمی‌گیرد. بلکه افراد می‌توانند انواع مختلفی از آن‌ها را برای استفاده‌ی شخصی خود نیز تهیه کنند. برای هر نوع خرید با هر منظوری می‌توان به سایت gamutprint.com مراجعه کرد.

تقویم رومیزی
تقویم رومیزی

فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
فال انبیاء
فال انبیاء
فال عطسه
فال عطسه
فال حافظ روزانه
فال حافظ روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت کائنات
فال تاروت کائنات
فال تاروت 10 کارتی
فال تاروت 10 کارتی

اگه بخواید میتونید راحت تر دوباره این صفحه رو پیدا کنید

✅ با این کانال دیگه برای فال و طالع بینی و سرکتاب و اینها دنبال جایی نمیکردی 👇 رایگان هم هست ها💅
تلگرام
تلگرام
سروش
سروش
روبیکا
روبیکا
آی گپ
آی گپ
ایتا
ایتا
بله
بله

فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
Copyright © 2014 - 2024 | تمامی حقوق این وب سایت برای m-yeganeh.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:m-yeganeh.ir | نقشه سایت